...

Transport zwłok ze Szwecji

Aby zorganizować przewóz zwłok lub urny ze Szwecji do Polski lub z Polski do Szwecji należy:

Transport zwłok ze Szwecji do Polski

     Organizując transport zwłok ze Szwecji do Polski w imieniu rodzin osób zmarłych, oferujemy swoją pomoc w pozyskaniu następujących dokumentów:

  • zezwolenie na sprowadzenie do Polski trumny lub urny wydawane przez właściwego od miejsca pochówku starostę,
  • szwedzkie akty zgonu, które następnie tłumaczymy na język polski,
  • zaświadczenie o zgonie (Dödsorsakintyg) wydawane przez lekarza lub zakład medycyny sądowej,
  • pozwolenie Konsula w Sztokholmie na transport zwłok ze Szwecji oraz pochówek w Polsce

     Przewóz zwłok, urn czy szczątków ludzkich ze Szwecji do Polski lub z Polski do Szwecji jest to z pewnością zadanie przeznaczone dla specjalistycznych firm. Od wielu lat specjalizacją naszego zakładu jest międzynarodowy transport zmarłych, urn oraz szczątków ludzkich. Wykonywane przez nas usługi są na najwyższym poziomie oraz z zachowaniem wszelkich norm standardów.

     Po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz do strefy Schengen, Szwecja stała się atrakcyjnym krajem pod kątem zarobkowym oraz turystycznym. Każdego roku wiele tysięcy Polaków wyjeżdza do Szwecji w różnych celach tj. praca, edukacja czy turystyka. Niestety, również wielu naszych rodaków umiera w Szwecji.

     Co zrobić, gdy znajdziemy się w tak trudnej sytuacji?  W większości przypadków, gdy zgon nastąpi w Szwecji rodziny decydują się na transport zwłok lub urny do Polski. Dla osób które nigdy nie musiały korzystać z usług firmy wykonującej międzynarodowy transport zmarłych.

     Wybór zakładu, który wykona usługę godnie, kompleksowo oraz z zachowaniem wszelkich standardów jakościowych jest z pewnością trudnym zadaniem. Warto w takiej sytuacji postawić na firmę która posiada wieloletnie doświadczenie oraz wszelkie kwalifikacje do wykonywania tego typu usług. Mamy wtedy pewność, że zlecona usługa będzie wykonana profesjonalnie oraz szybko.

DOKUMENTY

Wypełnione dokumenty prosimy przesłać na nasz adres mailowy:

Transport zwłok ze Szwecji

Ze względu na sąsiedztwo Polski ze Szwecją, transport zwłok wykonujemy drogą lądową i morską. Do sprowadzenia zwłok bądź prochów zmarłego używamy specjalistycznych i odpowiednio przystosowanych karawanów pogrzebowych.

Realizując przewóz zwłok lub prochów z krajów Skandynawskich, niezbędne jest skorzystanie z usług promowych. Organizując transport zwłok ze Szwecji do Polski w zdecydowanej większości przypadków, nasze karawany wypływają z Gdyni do portu w Karsklonie lub ze Świnoujścia do Trelleborga lub Ystad. Aby zrealizować transport zwłok ze Szwecji do Polski zgodnie z obowiązującymi przepisami, konieczne jest uzyskanie niezbędnych dokumentów oraz pozwoleń.

 

W ramach usługi pozyskujemy w imieniu naszych Klientów wszelką dokumentację, między innymi Zezwolenie Polskiego Konsula w Sztokholmie na transport zwłok ze Szwecji. Wraz z trumną bądź urną dostarczamy naszym Klientom szwedzkie akty zgonu, przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego. Przed sprowadzeniem ciała do Polski, nasi pracownicy przygotują osobę zmarłą na czas transportu oraz do późniejszego pochówku w Polsce. Poza tradycyjnym przewozem trumny z ciałem na życzenie rodziny możliwe jest zorganizowanie kremacji w Szwecji oraz sprowadzenie urny z prochami.

Transport zwłok ze Szwecji do Polski – Cennik

Z racji tego, iż transport zwłok ze Szwecji jest procedurą, na którą składa się kilka zmiennych, takich jak model trumny czy odległość, jaką musimy przejechać, każde sprowadzenie osoby zmarłej bądź prochów, wyceniamy indywidualnie. Koszty przewozu zaczynają się już od 3000 zł. Przykładową kalkulację, można znaleźć na naszej stronie internetowej. W ramach naszych usług służymy również doradztwem oraz pomocą w otrzymaniu zasiłku pogrzebowego, który od wielu lat jest niezmienny i wynosi 4000 zł.

Zadzwoń teraz

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.