Transport zwłok ze Szwecji

Jeśli potrzebują Państwo zorganizować transport zwłok ze Szwecji, Zakład Pogrzebowy EFEZ poleca swoje usługi. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem posiadamy niezbędne kompetencje do wykonywania usług międzynarodowego transportu zmarłych, urn oraz szczątków ludzkich, w tym transportu zwłok ze Szwecji do Polski. Świadczymy profesjonalne usługi transportu zmarłych z zagranicy do Polski i z Polski za granicę. Szwecja jest krajem licznie zamieszkanym przez Polaków, dlatego transport osób zmarłych ze Szwecji do Polski to jedna z naszych głównych destynacji. Dokładamy wszelkich starań, aby sprowadzenie zwłok ze Szwecji lub urn z prochami przebiegało bezproblemowo i sprawnie.

Transport zmarłych ze Szwecji – co należy wiedzieć?

Aby zorganizować przewóz zwłok lub urny ze Szwecji do Polski lub z Polski do Szwecji należy:

  • skontaktować się z pracownikami naszej firmy telefonicznie lub mailowo (telefon jest czynny całodobowo, również w niedzielę i święta);
  • przesłać do nas wymagane dokumenty mailowo (dokumenty można pobrać poniżej); w przypadku wymaganych przez szwedzki lub polski urząd dodatkowych dokumentów nasz pracownik poinformuje Państwa o tym.

Średni czas realizacji usługi to 3 dni robocze, a ceny przewozu zwłok ze Szwecji zaczynają się od 3000 zł. Usługę świadczymy kompleksowo również z załatwieniem wszelkiej dokumentacji.

Transport zwłok ze Szwecji do Polski – wymagane dokumenty

Organizując transport zwłok ze Szwecji do Polski w imieniu rodzin osób zmarłych, oferujemy swoją pomoc w pozyskaniu następujących dokumentów:

  • zezwolenie na sprowadzenie do Polski trumny lub urny wydawane przez właściwego od miejsca pochówku starostę,
  • szwedzkie akty zgonu, które następnie tłumaczymy na język polski,
  • zaświadczenie o zgonie (Dödsorsakintyg) wydawane przez lekarza lub zakład medycyny sądowej,
  • pozwolenie Konsula w Sztokholmie na transport zwłok ze Szwecji oraz pochówek w Polsce.

Przewóz zmarłych ze Szwecji – kompleksowość usług

Przewóz zwłok, urn czy szczątków ludzkich ze Szwecji do Polski lub z Polski do Szwecji jest to z pewnością zadanie przeznaczone dla specjalistycznych firm. Od wielu lat specjalizacją naszego zakładu jest międzynarodowy transport zwłok, urn oraz szczątków ludzkich. Wykonywane przez nas usługi świadczone są na najwyższym poziomie oraz z zachowaniem wszelkich norm i standardów.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz do strefy Schengen, Szwecja stała się atrakcyjnym krajem pod kątem zarobkowym oraz turystycznym. Każdego roku wiele tysięcy Polaków wyjeżdża do Szwecji w różnych celach tj. praca, edukacja czy turystyka. Niestety, również wielu naszych rodaków umiera w Szwecji.

Co zrobić, gdy znajdziemy się w tak trudnej sytuacji? W większości przypadków, gdy zgon nastąpi w Szwecji, rodziny decydują się na transport zwłok lub urny do Polski. Dla osób które nigdy nie musiały korzystać z usług firmy wykonującej międzynarodowy transport zmarłych, wybór odpowiedniego zakładu jest z pewnością trudnym zadaniem. Warto w takiej sytuacji postawić na firmę, która  która wykona usługę godnie, kompleksowo oraz z zachowaniem wszelkich standardów jakościowych. Nasz Zakład Pogrzebowy EFEZ posiada wieloletnie doświadczenie oraz wszelkie kwalifikacje do wykonywania tego typu usług.

Ze względu na sąsiedztwo krajów, transport zwłok ze Szwecji do Polski wykonujemy drogą lądową i morską. Do sprowadzenia zwłok bądź prochów zmarłego używamy specjalistycznych i odpowiednio przystosowanych karawanów pogrzebowych. Realizując przewóz zmarłych lub prochów z krajów skandynawskich, niezbędne jest skorzystanie z usług promowych. Organizując transport zwłok ze Szwecji do Polski, w zdecydowanej większości przypadków nasze karawany wypływają z Gdyni do portu w Karlskronie lub ze Świnoujścia do Trelleborga lub Ystad. Aby zrealizować transport zwłok ze Szwecji do Polski zgodnie z obowiązującymi przepisami, konieczne jest uzyskanie niezbędnych dokumentów oraz pozwoleń.

Organizujemy również przewóz zwłok z innych krajów europejskich – w naszej ofercie znajduje się między innymi:

Świadczymy również usługi międzynarodowego przewozu zmarłych z innych krajów, jak transport zwłok z Turcji czy transport zwłok z Egiptu.

DOKUMENTY

Wypełnione dokumenty prosimy przesłać na nasz adres mailowy:

Transport zwłok ze Szwecji
Potrzebujesz Sprowadzić Ciało Bliskiej Osoby Ze Szwecji do Polski? Zadzwoń. Tel. 24h/7

(W naszej firmie porady i wycena są zawsze bezpłatne!)

Separator

Transport zwłok ze Szwecji

Ze względu na sąsiedztwo Polski ze Szwecją, transport zwłok wykonujemy drogą lądową i morską. Do sprowadzenia zwłok bądź prochów zmarłego używamy specjalistycznych i odpowiednio przystosowanych karawanów pogrzebowych.

Realizując przewóz zwłok lub prochów z krajów Skandynawskich, niezbędne jest skorzystanie z usług promowych. Organizując transport zwłok ze Szwecji do Polski w zdecydowanej większości przypadków, nasze karawany wypływają z Gdyni do portu w Karsklonie lub ze Świnoujścia do Trelleborga lub Ystad. Aby zrealizować transport zwłok ze Szwecji do Polski zgodnie z obowiązującymi przepisami, konieczne jest uzyskanie niezbędnych dokumentów oraz pozwoleń.

Potrzebujesz pomocy?

 

W ramach usługi pozyskujemy w imieniu naszych Klientów wszelką dokumentację, między innymi Zezwolenie Polskiego Konsula w Sztokholmie na transport zwłok ze Szwecji. Wraz z trumną bądź urną dostarczamy naszym Klientom szwedzkie akty zgonu, przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego. Przed sprowadzeniem ciała do Polski, nasi pracownicy przygotują osobę zmarłą na czas transportu oraz do późniejszego pochówku w Polsce. Poza tradycyjnym przewozem trumny z ciałem na życzenie rodziny możliwe jest zorganizowanie kremacji w Szwecji oraz sprowadzenie urny z prochami.

Transport zwłok ze Szwecji do Polski – Cennik

Z racji tego, iż transport zwłok ze Szwecji jest procedurą, na którą składa się kilka zmiennych, takich jak model trumny czy odległość, jaką musimy przejechać, każde sprowadzenie osoby zmarłej bądź prochów, wyceniamy indywidualnie. Koszty przewozu zaczynają się już od 3000 zł. Przykładową kalkulację, można znaleźć na naszej stronie internetowej. W ramach naszych usług służymy również doradztwem oraz pomocą w otrzymaniu zasiłku pogrzebowego, który od wielu lat jest niezmienny i wynosi 4000 zł.

Potrzebujesz pomocy?

4.9/5 - (20 głosy)
Call Now Button