Transport zwłok w urnie

Ile kosztuje kremacja zwłok w Niemczech? Transport zwłok z Niemiec – urna czy trumna?

Organizując sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski, rodziny osób zmarłych zastanawiają się często, jaki jest koszt kremacji w Niemczech. Stają bowiem przed wyborem: skorzystać z tradycyjnej formy pochówku, czy może lepszym rozwiązaniem jest kremacja w Niemczech i transport urny. Aspektów, na podstawie których rodziny osób zmarłych w Niemczech decydują o formie transportu, może być wiele. Często są to przekonania lub światopogląd osób zlecających transport zwłok z Niemiec do Polski. W zdecydowanej większości jednak decyzja o rodzaju pochówku podyktowana jest względami ekonomicznymi (kosztem kremacji zwłok w Niemczech). Panuje również przekonanie, że sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski wymaga załatwienia większej ilości formalności niż transport urny z prochami. Jak jest w rzeczywistości?

Transport zwłok- trumna

Kremacja zwłok w Niemczech czy sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski – na co się zdecydować? 

 

Biorąc pod uwagę koszt kremacji w Niemczech, ceny kształtują się w granicach 300-500 Euro. Do tego należy doliczyć:

  • koszt trumny kremacyjnej i urny,
  • koszt dodatkowych usług, jak przewiezienie zwłok do krematorium itp.

Może się zatem okazać, że samych opłat w Niemczech poniesiemy około 1500-2000 Euro, a do tego dojdzie jeszcze opłata za sprowadzenie urny z prochami do Polski. Przy przewożeniu do Polski urny z prochami, tak samo jak przy transporcie trumny, również wymagane jest pozwolenie ze Starostwa oraz zezwolenie Konsula. Dodatkowo, niezbędne jest świadectwo kremacji wystawiane przez krematorium w Niemczech. Dlatego też pod kątem dokumentacji nie ma różnicy, czy wykonujemy sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski czy urny z prochami. 

Koszt kremacji zwłok w Niemczech a transport trumny


Zastanawiając się, ile kosztuje kremacja zwłok w Niemczech, a ile transport zwłok, wciąż korzystniej cenowo wychodzi transport trumny. Stąd też w zdecydowanej większości przypadków rodziny osób zmarłych decydują się na transport zwłok z Niemiec. Sytuacją, w której lepszym rozwiązaniem jest kremacja w Niemczech, jest decyzja rodziny o odroczeniu terminu pogrzebu z różnych powodów. W takim przypadku, koszty przechowania ciała w Niemczech kształtują się na poziomie 30-50 Euro za dobę. Warto więc przemyśleć, czy nie lepszym rozwiązaniem, będzie skremowanie osoby zmarłej w Niemczech oraz transport urny, która następnie może czekać na ustalony termin pochówku bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Przeczytaj również:

Oceń usługę!
Call Now Button