międzynarodowy transport zwłok 24

Ile Kosztuje transport zwłok do Polski?

Według statystyk liczba obywateli Ukrainy przebywających w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt przekroczyła 250tys. Pomimo, iż w większości są to osoby młode, których główną motywacją do emigracji jest praca, każdego miesiąca n terenie Polski dochodzi do zgonów osób z obywatelstwem Ukraińskim. W dużej mierze, rodziny zmarłych, decydują się na transport zwłok na Ukrainę. Ponieważ sprowadzenie zwłok z zagranicy jest dla mieszkańców Ukrainy niecodzienną sytuacja, rodziny oraz znajomi, szukają wsparcia wśród firm zajmujących się międzynarodowym transportem zmarłych. Poza przewozem zmarłego/ej z Polski na Ukraine, niezbędne jest uzyskanie dokumentacji, potrzebnej do przekroczenia granicy oraz pochówku, dlatego też koniecznym jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy.

Międzynarodowy transport zwłok-cennik

Aby wycenić usługę, firmy organizujące sprowadzenie zwłok z zagranicy, biorą pod uwagę klika zmiennych:
  • Miejsce, z którego oraz do którego będzie przewożona trumna lub urna. Ilość kilometrów, jakie musi przejechać karawan pogrzebowy, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na całkowitą cenę usługi. Realizując transport zwłok ze Szwecji do Polski, należy uwzględnić koszt promu, ze Świnoujścia lub Gdyni. Tak samo jak w przypadku, gdy organizujemy transport zwłok z Norwegii. W sytuacji kiedy sprowadzamy ciało lub prochy z Wielkiej Brytanii, koszt Eurotunelu.
  • Trumna lub urna. W zależności czy zdecydujemy się na sprowadzenie zwłok z zagranicy, czy urny z prochami, musimy dokonać wyboru trumny lub urny. W ofercie naszej firmy znaleźć można szeroki wybór trumien olchowych, bukowych lub dębowych, jasnych lub ciemnych oraz w przypadku urny metalowych, kompozytowych, drewnianych lub kamiennych. Pamiętać należy, że na przewiezienie zwłok z zagranicy wymagana jest specjalna trumna z wkładem metalowym oraz warstwą chłonną o grubości min. 5cm.
  • Koszt załatwienia wszelkich formalności oraz tłumaczenia dokumentów przez tłumacza przysięgłego. Tutaj bywa różnie, jednak nasza firma nie pobiera dodatkowych opłat za pozyskanie aktów zgonu, zezwoleń, oraz za tłumaczenia dokumentów. Jest to wliczone w cenę transportu.
  • Ubranie osoby zmarłej oraz przygotowanie do transportu i pochówku w Polsce. Warto zwrócić uwagę czy pracownicy firmy realizującej usługę, posiadają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności.
  • Koszta miejscowe tj. opłata za chłodnie, ceny przechowania ciała w chłodni za granicą kształtują się różnie. W Niemczech jest to ok. 30-50 euro za dobę.
  • Dodatkowe usługi tj. Kwiaty, balsamacja, kremacja oraz pochówek w Polsce.
Na całkowitą cenę przewozu zmarłych lub urn z prochami, wpływa wiele czynników, dlatego, każda usługa wyceniana jest indywidualnie. Warto zwrócić uwagę, aby ustalić ostateczną wycenę z firmą realizującą zlecenia na samym początku współpracy, żeby nie zaskoczyły Państwa, żadne dodatkowe koszta. Przykładowy cennik sprowadzenia ciała do Polski z poszczególnych krajów można znaleźć w naszym cenniku.

Przeczytaj również:


Jak uzyskać akt zgonu

W przypadku śmierci bliskiej osoby pytanie jak uzyskać akt zgonu jest jednym z pierwszych pytań jakie zadają sobie rodziny osób zmarłych. Akt ten jest podstawowym, a jednocześnie najważniejszym dokumentem, który…

1/5 - (1 głosy)
Call Now Button