...

Ile trwa sprowadzenie zwłok z Anglii?

Ile trwa sprowadzenie zwłok z Anglii?

Sprowadzanie zmarłego z Anglii

Kwiaty zamówione – elegancka wiązanka z czerwonych róż z wstęgą noszącą napis “Spoczywaj w pokoju”, rodzina i przyjaciele poinformowani – wszyscy przyjadą na ostatnie pożegnanie. Konsolacja przygotowana. Zakład pogrzebowy dopiął wszystkie szczegóły na ostatni guzik.

Śmierć bliskiej osoby to wstrząsający moment i nie sposób się na niego przygotować. Jedyne co możemy wtedy jeszcze zrobić dla zmarłej osoby to zatroszczyć się o jej godny pochówek. Mimo natłoku emocji, które towarzyszą nam w tym momencie i mnogości spraw o których trzeba pomyśleć, nie można zapomnieć o szacunku do zmarłego i jego ciała. Należy o tym pamiętać szczególnie w przypadku transportu zwłok między krajami, aby odbyło się to z należytą godnością oraz stosownie do ustanowionych przepisów.

Jak długo trwa sprowadzanie zwłok?

sprowadzenie zwłok z AngliiCały proces transportu zmarłego z Anglii drogą lądową zajmuje mniej więcej 7 dni roboczych, czyli prawie półtora tygodnia. Średnio 3 dni są przeznaczone na dopełnienie wszelkich formalności, skompletowanie dokumentów i pozwoleń. Niezbędne są na przykład: zezwolenie na pochówek, akt zgonu, zaświadczenie medyczne czy poświadczenie o prawidłowym przygotowaniu ciała do podróży, odpowiedniej trumnie i jej konserwacji. Kolejne kilka dni (około 4) to przewóz. Istnieje możliwość przemieszczenia zwłok również drogą lotniczą, co trwa kilka godzin (około 2,5h). Sprowadzanie zmarłego z Anglii, oraz innych krajów, zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem zakładu pogrzebowego, który umożliwia kontrolowanie całego procesu przewożenia i śledzenie na jakim etapie jest w czasie podróży.

Co wpływa na czas transportu zwłok?

Głównym czynnikiem odpowiadającym za to jak długo będzie trwał proces przewozu osoby zmarłej do Polski są okoliczności śmierci. Czasami pojawia się konieczność przeprowadzenia sekcji zwłok, co przedłuża czas oczekiwania na uzyskanie wszystkich dokumentów. Co za tym idzie transport zmarłego również się wydłuża. Taka ewentualność ma miejsce w przypadku śmierci na wskutek wypadku. Kolejny czynnik to czas kompletowania dokumentów. Jednym z nich jest zezwolenie Koronera, warunkujące wywóz zwłok z Anglii. Zazwyczaj zaświadczenie to wydawane jest natychmiastowo. Jednak z prawnego punktu widzenia czas przewidywany na wydanie takiego dokumentu to trzy dni. Na szybkość dostarczenia zwłok do Polski ma oczywiście wpływ również rodzaj wybranego przez nas transportu. Jak szczegółowo przedstawiliśmy wyżej, opcja związana z drogą lądową zabiera więcej czasu niż na przykład drogą lotniczą.

Sprawdź naszą ofertę – https://www.transport-zwlok.com.pl/transport-zwlok-z-anglii/

Przeczytaj również:


Zadzwoń teraz

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.