Sprowadzanie zmarłego z Anglii

Ile trwa sprowadzenie zwłok z Anglii?

Kwiaty zamówione – elegancka wiązanka z czerwonych róż z wstęgą noszącą napis „Spoczywaj w pokoju”, rodzina i przyjaciele poinformowani – wszyscy przyjadą na ostatnie pożegnanie. Konsolacja przygotowana. Zakład pogrzebowy dopiął wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Pozostaje kwestia tego transportu z zagranicy — ile trwa sprowadzanie zwłok z Anglii?

Śmierć bliskiej osoby to wstrząsający moment i nie sposób się na niego przygotować. Jedyne co możemy wtedy jeszcze zrobić dla zmarłej osoby to zatroszczyć się o jej godny pochówek. Mimo natłoku emocji, które towarzyszą nam w tym momencie i mnogości spraw o których trzeba pomyśleć, nie można zapomnieć o szacunku do zmarłego i jego ciała. Należy o tym pamiętać szczególnie w przypadku sprowadzania zwłok między krajami, aby odbyło się to z należytą godnością oraz stosownie do ustanowionych przepisów. Ile trwa transport zwłok z Anglii?

Sprowadzanie zwłok z Anglii — ile trwa?

sprowadzenie zwłok z Anglii

Cały proces transportu zmarłego z Anglii drogą lądową zajmuje mniej więcej 7 dni roboczych. Średnio 3 dni są przeznaczone na dopełnienie wszelkich formalności, skompletowanie dokumentów i pozwoleń. Niezbędne są na przykład: zezwolenie na pochówek, akt zgonu, zaświadczenie medyczne czy poświadczenie o prawidłowym przygotowaniu ciała do podróży, odpowiedniej trumnie i jej konserwacji. Kolejne kilka dni (około 4) to przewóz.

To, ile trwa sprowadzanie zwłok z Anglii do Polski zależy również od środka transportu. Istnieje możliwość przemieszczenia zwłok również drogą lotniczą, co trwa kilka godzin (około 2,5h).

Transport zwłok z Anglii, oraz innych krajów, zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem zakładu pogrzebowego, który umożliwia kontrolowanie całego procesu przewożenia i śledzenie na jakim etapie jest w czasie podróży.

Co wpływa na czas transportu zwłok?

Głównym czynnikiem odpowiadającym za to, ile trwa sprowadzanie zwłok z Anglii, są okoliczności śmierci. Czasami pojawia się konieczność przeprowadzenia sekcji zwłok, co przedłuża czas oczekiwania na uzyskanie wszystkich dokumentów. Co za tym idzie transport zwłok również się wydłuża. Taka ewentualność ma miejsce w przypadku śmierci na wskutek wypadku.

Kolejny czynnik to czas kompletowania dokumentów. Jednym z nich jest zezwolenie Koronera, warunkujące transport zwłok z Anglii. Zazwyczaj zaświadczenie to wydawane jest natychmiastowo. Jednak z prawnego punktu widzenia czas przewidywany na wydanie takiego dokumentu to trzy dni.

To, ile trwa transport zwłok z Anglii do Polski zależy również od rodzaju wybranego przez nas transportu. Jak szczegółowo przedstawiliśmy wyżej, opcja związana z drogą lądową zabiera więcej czasu niż na przykład drogą lotniczą.

 

Potrzebujesz pomocy?

Przeczytaj również:

5/5 - (8 głosy)
Call Now Button