transport zwłok na ukraine

Transport zwłok na Ukrainę– Pochaiv, Roztoky

Transport zwłok na Ukrainę– Pochaiv, Roztoky

Według statystyk liczba obywateli Ukrainy przebywających w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt przekroczyła 250tys. Pomimo, iż w większości są to osoby młode, których główną motywacją do emigracji jest praca, każdego miesiąca na terenie Polski dochodzi do zgonów osób z obywatelstwem Ukraińskim. W dużej mierze, rodziny zmarłych, decydują się na transport zwłok na Ukrainę. Ponieważ sprowadzenie zwłok z zagranicy jest dla mieszkańców Ukrainy niecodzienną sytuacja, rodziny oraz znajomi, szukają wsparcia wśród firm zajmujących się międzynarodowym transportem zmarłych. Poza przewozem zmarłego/ej z Polski na Ukraine, niezbędne jest uzyskanie dokumentacji, potrzebnej do przekroczenia granicy oraz pochówku, dlatego też koniecznym jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy.

transport zwłok na ukraine

Jak w praktyce wygląda transport zwłok na Ukrainę?

W ostatnim czasie otrzymaliśmy zlecenie na przewiezienie ciała z Pruszkowa do miejscowości Roztoky na Ukrainie. Jak się później, okazało zmarły przebywał w Polsce tylko od dwóch tygodni i przyjechał zarobkowo, co dodatkowo potęgowało tragedię jaką doświadczyła rodzina. Telefon o zgonie otrzymaliśmy od przyjaciela zmarłego, który wraz z nim pracował w Polsce. Chcąc jak najbardziej odciążyć rodzinę osoby zmarłej, zaproponowaliśmy, że zajmiemy się całą usługą kompleksowo na co klient przystał. Skompletowanie, całości dokumentacji (zezwolenia z sanepidu, protokołu o zamknięciu trumny, pozwolenia od Ukraińskiego konsula) zajęło nam 2 dni robocze. Na dzień przed wyjazdem otrzymaliśmy informację, że syn zmarłego postanowił przyjechać do Polski i pożegnać się z Ojcem, przed jego ostatnią drogą. Jednocześnie chciał wrócić na Ukrainę karawanem wraz z Tatą. Daliśmy taką możliwość i po odpowiednim przygotowaniu i zabezpieczeniu ciała, jeszcze przed zaplombowaniem trumny przez sanepid, syn mógł zobaczyć ojca, a do domu na Ukrainie wrócił z nami karawanem.

Po drodze, klient postanowił pokazać nam piękne miejsce jakim jest Ławra poczajowska w miejscowości Pochaiv,  która była zaledwie kilkanaście kilometrów od miejscowości, do której sprowadzaliśmy ciało. Tak więc poza pracą mieliśmy możliwość zwiedzenia słynnego ukraińskiego miejsca w którym znajduje się Sobór Zaśnięcia Matki Bożej.

Pod rodzinnym domem zmarłego, gdzie miało miejsce pożegnanie, czekało wielu członków rodziny, znajomych, sąsiadów oraz Pop. Pogrzeb odbył się jeszcze w ten sam dzień, a my już po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tradycyjnej ukraińskiej ceremonii pogrzebowej.

Dowiedz się więcej na temat naszych usług – https://www.transport-zwlok.com.pl/transport-zwlok-na-ukraine/

Potrzebujesz pomocy?

Przeczytaj również:

Oceń usługę!
Call Now Button