międzynarodowy transport zwłok 24

Ile kosztuje transport zwłok ze Szwecji do Polski?

W sytuacji, gdy dostajemy informację o śmierci członka rodziny w Szwecji, stajemy przed wyborem firmy, która zajmie się kompleksowo całą procedurą. Ponieważ, międzynarodowy transport zwłok jest złożonym procesem, wymagającym, doświadczenia oraz znajomości przepisów, w Polsce jest zaledwie kilka firm, które zajmują się sprowadzaniem trumien oraz urn zza granicy. W większości przypadków, znajdujemy się w takiej sytuacji po raz pierwszy w życiu i nie jesteśmy przygotowani na taką okoliczność, dlatego też, jednym z istotnych czynników jest wycena usługi. Jak zatem ustalana jest cena sprowadzenia zwłok ze Szwecji do Polski?

 Transport zwłok ze Szwecji-cennik

Aby wycenić usługę, firmy organizujące sprowadzenie zwłok ze Szwecji, biorą pod uwagę klika zmiennych:

  • Miejsce, z którego oraz do którego będzie przewożona trumna lub urna. Ilość kilometrów, jakie musi przejechać karawan pogrzebowy, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na całkowitą cenę usługi. Realizując transport zwłok ze Szwecji do Polski, należy uwzględnić koszt promu, ze Świnoujścia lub Gdyni. Tak samo jak w przypadku, gdy organizujemy transport zwłok z Norwegii.
  • Trumna lub urna. W zależności czy zdecydujemy się na sprowadzenie zwłok czy urny z prochami ze Szwecji, musimy dokonać wyboru trumny lub urny. W ofercie naszej firmy znaleźć można szeroki wybór trumien olchowych, bukowych lub dębowych, jasnych lub ciemnych oraz w przypadku urny metalowych, kompozytowych, drewnianych lub kamiennych. Pamiętać należy, że na przewiezienie zwłok z zagranicy wymagana jest specjalna trumna z wkładem metalowym oraz warstwą chłonną o grubości min. 5cm.
  • Koszt załatwienia wszelkich formalności oraz tłumaczenia dokumentów przez tłumacza przysięgłego języka Szweckiego. Tutaj bywa różnie, jednak nasza firma nie pobiera dodatkowych opłat za pozyskanie aktów zgonu, zezwoleń, oraz za tłumaczenia dokumentów. Jest to wliczone w cenę transportu.
  • Ubranie osoby zmarłej oraz przygotowanie do transportu i pochówku w Polsce. Warto zwrócić uwagę czy pracownicy firmy realizującej usługę, posiadają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności.
  • Koszta miejscowe tj. opłata za chłodnie, ceny przechowania ciała w chłodni za granicą kształtują się różnie. W Szwecji jest to ok. 150-200 koron za dobę za dobę.
  • Dodatkowe usługi tj. Kwiaty, balsamacja, kremacja oraz pochówek w Polsce.

Na całkowitą cenę przewozu zmarłych lub urn z prochami ze Szwecji, wpływa wiele czynników, dlatego, każda usługa wyceniana jest indywidualnie. Warto zwrócić uwagę, aby ustalić ostateczną wycenę z firmą realizującą zlecenia na samym początku współpracy, żeby nie zaskoczyły Państwa, żadne dodatkowe koszta. Przykładowy cennik sprowadzenia ciała do Polski z poszczególnych krajów można znaleźć w naszym cenniku.

Potrzebujesz pomocy?

Przeczytaj również:

5/5 - (1 głosy)
Call Now Button