Sprowadzenie zwłok z Wielkiej Brytaniii

Jak sprowadzić zwłoki z Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania, zwana również, Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest unitarnym państwem wyspiarskim leżącym w Europie Zachodniej. Do Zjednoczonego Królestwa zalicza się Anglia, Walia oraz Szkocja leżące na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna znajdująca się na wyspie Irlandia. Na rok 2020 liczba ludności zamieszkującej Wyspy Brytyjskie szacowana była na ok. 67 milionów. Polonia zamieszkująca Wielką Brytanię to prawie 700tyś. mieszkańców. Każdego roku wielu naszych obywateli umiera na terenie Zjednoczonego Królestwa. Zdecydowana większość bliskich decyduje się na transport ciała do Polski. 

Transport zmarłych z Wielkiej Brytanii

transport zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski

Jak zorganizować sprowadzanie zwłok z Wielkiej Brytanii do Polski?

 

Sprowadzenie zwłok z Wielkiej Brytanii, wymaga, zlecenia usługi profesjonalnej firmie. Wykonując transport zmarłych z Wielkiej Brytanii do Polski, konieczne jest bowiem posiadanie doświadczenia i wiedzy w wykonywaniu tego rodzaju usług. Aby zorganizować transport zwłok z Wielkiej Brytanii, w pierwszej kolejności musimy wybrać firmę, która wykona dla nas takie zlecenie. W Polsce jest kilka zakładów pogrzebowych, zajmujących się organizacją transportu zwłok ze Zjednoczonego Królestwa. Ważne jest, aby firma taka posiadała doświadczenie w międzynarodowym transporcie zmarłych. Pamiętać bowiem należy, że każdy przypadek jest inny i dobrze jest w takich sytuacjach współpracować ze specjalistami. Pomoże nam to zaoszczędzić czas, pieniądze oraz organiczyć stres, który i tak jest obecny w sytuacji, gdy umiera nam ktoś bliski za granicą.

Firma pogrzebowa w ramach usługi sprowadzenia zwłok z Wielkiej Brytanii powinna:

  • Skontaktować się ze stroną Brytyjską w celu ustalenia szczegółów związanych z wydaniem dokumentacji oraz ciała.
  • Załatwić w naszym imieniu wszelką niezbędną dokumentację, konieczną do przepisowego przewiezienia zwłok i późniejszego pochówku w Polsce.
  • Przetłumaczyć dokumenty na język Polski przez tłumacza przysięgłego.
  • Posiadać w swojej ofercie specjalistyczne trumny z wkładem metalowym.
  • Doradzić w kwestii pogrzebu.
  • Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego.
  • Na życzenie rodziny ubrać i przygotować osobę zmarłą przed złożeniem do trumny.
  • Dostarczyć trumnę z ciałem do wskazanego przez rodzinę miejsca w Polsce.

Ile kosztuje sprowadzenie zwłok z Wielkiej Brytanii?

Koszt sprowadzenia zwłok z Wielkiej Brytanii zaczyna się od ok.7500zł. Cena ustalana jest zawsze indywidualnie, ponieważ jest wiele zmiennych wpływających na całkowity koszt usługi. Na cennik wpływa min. miejsce z którego odbierane będą zwłoki, model wybranej trumny czy usługi dodatkowe takie jak ubranie ciała.

4.2/5 - (6 głosy)
Call Now Button