międzynarodowy transport zmarłych

Międzynarodowy transport zmarłych – Przygotowanie ciała do transportu.

Czytając nasze poprzednie wpisy, można wywnioskować, że międzynarodowy transport zwłok jest procesem złożonym do którego kompleksowego wykonania niezbędne jest dopełnienie wielu formalności, a na całą usługę składa się wiele składowych. Jedną z nich jest przygotowanie ciała na czas transportu oraz do późniejszego pochówku w Polsce lub za granicą. Jakie są wytyczne? Jakie możliwości? Czy jest różnica w przygotowaniu ciała do transportu z Niemiec, Szwecji, Norwegii, Anglii, Holandii lub w przypadku transportu zwłok na Ukrainę?

Sprowadzenie zwłok z zagranicy – Jak przygotować ciało?

międzynarodowy transport zwłok 2Nieodłącznym elementem organizacji usługi międzynarodowego transportu zmarłych jest przygotowanie ciała na czas transportu, bądź na pożegnanie przed kremacją za granicą. W pierwszej kolejności to rodzina osoby zmarłej podejmuje decyzję, czy ich bliski ma być skremowany czy sprowadzony w trumnie oraz czy chcą aby ciało ubrać czy też nie. Zdarzają się sytuacje, że władze zagranicznego szpitala w którym znajduje się zmarły nie wyrażają zgody, żeby ubrać ciało przed złożeniem do trumny. Są to jednak przypadki bardzo sporadyczne i występowały głównie w czasach pandemii koronawirusa. Nie ma różnic w przygotowaniu ciała transportowanego z Niemiec, Anglii, Szwecji, Norwegii czy Holandii. Wszelkie decyzje dotyczące w co ubrać osobę zmarła oraz jaką tanatokosmetykę wykonać podejmują rodziny. Poza samym ubraniem oraz kosmetyką pośmiertną zwłok przed przewozem, pochówkiem bądź kremacją, istnieje możliwość wykonania zabiegu tanatopraksji inaczej mówiąc balsamacji zwłok.

Tanatopraksja – zastosowanie w międzynarodowym transporcie zwłok.

Zabieg polega na wypełnieniu naczyń krwionośnych zmarłego/ej, płynem balsamacyjnym. Działanie takie powoduje, że ciało zostaje czasowo zakonserwowane, a wszelkie procesy gnilne wstrzymane. Często zabieg ten wykonuje się gdy zwłoki transportowane są w wysokich temperaturach przez długi czas oraz gdy rodzina zmarłego organizuje pogrzeb tradycyjny, jednak chce odroczyć jego termin o kilka lub kilkanaście tygodni. Zdarza się, że zabieg taki jest wymagany przez władze państwa z którego trumna jest sprowadzana, jednym z takich krajów jest Grecja. Transport zwlok na Ukraine – tanatopraksja. Ze względu na obyczaje pogrzebowe obowiązujące na Ukrainie, często rodziny zmarłych obywateli Ukrainy chcą aby ciało zostało zabalsamowane przed przewozem. Dzieje się tak, ponieważ w głównej mierze pochówki organizowane są w formie tradycyjnej, a trumny z ciałami wystawiane są w domach lub mieszkaniach, gdzie odbywa się pożegnanie. Dzięki zabiegowi tanatopraksji mocno ograniczone jest rozprzestrzenianie bakterii, a ciało wygląda dużo lepiej.

Potrzebujesz pomocy?

Przeczytaj również:

Oceń usługę!
Call Now Button