Wielu mieszkańców Polski mieszka w Anglii samotnie, kontaktują się z rodziną telefonicznie lub przez wideo-rozmowy, do Polski przyjeżdżając tylko na urlopy i święta. Na co dzień, mało kto z nas myśli o śmierci, żyjemy z dnia na dzień, nie zastanawiając się nad tym. Nikt z nas nie jest przygotowany na informację, że ich bliski został znaleziony w miejscu zamieszkania nieżywy. Jednak niestety często rodziny osób zamieszkałych w Anglii, muszą zmierzyć się z taką sytuacją, która z oczywistych powodów jest bardzo trudna.

Transport ciała z Ipswich w Anglii do Polski.

Właśnie z taką rzeczywistością musiała zmierzyć się rodzina zmarłego w Ipswich w Anglii, 30-letniego mężczyzny. Pewnego dnia bliscy otrzymali telefon, że ciało ich syna i brata, zostało znalezione w domu i przewiezione do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. Jednocześnie brytyjska policja poinformowała rodzinę zmarłego w Anglii chłopaka, że mają zorganizować transport zwłok z Anglii do Polski. Jedynymi informacjami, jakie przekazano rodzinie, był kontakt do koronera w Ipswich prowadzącego sprawę oraz adres, pod którym znajduje się ciało.

Transport zwłok z Anglii-procedury.

Po telefonie, jaki otrzymaliśmy od bliskich zmarłego w Ipswich mężczyzny, wiedzieliśmy, że na miejscu w Anglii nie ma nikogo z rodziny, co dodatkowo potęgowało poczucie trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli. Oczywiście w takim przypadku postanowiliśmy zająć się całą procedurą sprowadzenia ciała, wraz z załatwieniem wszelkiej dokumentacji. Po podpisaniu niezbędnych dokumentów rozpoczęliśmy całą procedurę. W pierwszej kolejności krokami, jakie podjęliśmy, był kontakt ze stroną Brytyjską w celu ustalenia większej ilości szczegółów związanych ze śmiercią oraz przewidywanym terminem sekcji zwłok. Po wykonaniu wszelkich czynności, niezbędnych do wydania ciała przez policję oraz koronera w Ipswich, pozyskaliśmy potrzebne dokumenty, do złożenia wniosku o zezwolenie na sprowadzenie ciała w Starostwie w Polsce. W międzyczasie oczekując na decyzję starosty oraz władz angielskich zarezerwowaliśmy przeprawę eurotunelem na najbliższy możliwy termin. Jak się później okazało, na zezwolenie na sprowadzenie zwłok do Polski od koronera w Ipswich trzeba było poczekać kilka dni, a spowodowane to było procedurami, jakie musiała dopełnić Angielska policja. Po otrzymaniu zielonego światła z Wielkiej Brytanii nasi pracownicy ruszyli w trasę. Transportując zwłoki z Anglii do Polski, przejeżdżamy przez 5 granic. Polsko-niemiecką(Świecko), niemiecko – holenderską(Venlo), holendersko – belgijską, belgijsko – francuską oraz fransusko – angielską(Calais). Jak się okazało na miejscu, był to jeden z tych przypadków, w których nie udało się ubrać ciała i przygotować do pochówku, ze względu na stan, w jakim zastaliśmy ciało w prosektorium w Anglii, a spowodowane to było czasem, jaki upłynął od dnia śmierci do momentu znalezienia ciała. Czas transportu zwłok z Anglii do Polski od momentu wyjazdu zajął nam dwa dni. Sprawdź szczegóły dotyczące, sprowadzania zwłok z Angli tutaj  

Potrzebujesz pomocy?

Przeczytaj również:

Oceń usługę!
Call Now Button