...

Jakie są koszty transportu zwłok do Polski oraz jakie czynniki wpływają na cennik usługi.

Jakie są koszty transportu zwłok do Polski oraz jakie czynniki wpływają na cennik usługi.

Wydawać by się mogło, że sprowadzenie ciała lub prochów do Polski jest niczym skomplikowanym i wystarczy wsiąść w karawan, pojechać, odebrać osobę zmarłą bądź urnę z prochami z zagranicznego prosektorium i przewieść do Polski.

Nic bardziej mylnego, transport zwłok czy urny z prochami z obcego kraju jest to usługa dużo bardziej złożona. Składa się na nią wiele składowych, które wpływają na cennik transportu.

Transport zmarłych do Polski-cennik

Po wykonanej usłudze, osoba zlecająca może zobaczyć na fakturze pozycję: transport zwłok z Niemiec, Anglii, Szwecji, Norwegii, Holandii lub innego kraju. Należy jednak pamiętać, że na wartość takiej pozycji wpływa wiele czynników. Same przejechane kilometry jest to tylko jedna ze składowych całkowitej ceny. Cennik przewozu osoby zmarłej lub urny jest ustalany w oparciu o różnego rodzaju usługi pośrednie oraz produkty niezbędne do profesjonalnej i kompleksowej realizacji zlecenia.

Sprowadzenie zwłok zza granicy do Polski-Jakie są koszty wpływające na cenę?

Pierwszą i zarazem podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę sprowadzenia ciała lub prochów zza granicy jest region świata z którego transportowana będzie trumna lub urna. W tym przypadku, jeżeli zlecenie będzie realizowane z jednego z krajów Europy takiego jak chociażby Niemcy, Anglia, Holandia, Austria czy Belgia głównym czynnikiem decydującym o cenie będzie odległość, a co za tym idzie, przejechane kilometry. Jeśli transport odbywa się z krajów dalszych takich jak chociażby państwa Ameryki Północnej lub Południowej, głównym kosztem będzie opłata za przelot samolotem.

Koszty pośrednie wpływające na cennik transportu zmarłych.

Opłacając fakturę za sprowadzenie trumny bądź urny musimy byś świadomi, że w cenę wliczone są koszty pośrednie, które nie zawsze będą wyszczególnione na rachunku. Firma organizująca sprowadzenie ciała bądź prochów, musi opłacić szereg usług, które są konieczne do wykonania zlecenia. Jedną z nich, w przypadku transportu ciała z krajów skandynawskich takich jak Szwecja czy Norwegia jest opłata promowa. Jeśli transport wykonywany jest z Wielkiej Brytanii wykupienie przejazdu eurotunelem. Kolejnym wydatkiem mogą być opłaty urzędowe np. odprawa konsularna, akty zgonu lub zezwolenie na wywóz ciała z kraju. W cenę wliczone są również opłaty za autostrady oraz winiety.

Jakie są dodatkowe opłaty związane z przewiezieniem zwłok lub prochów?

Warto pamiętać, że firmy pogrzebowe, zajmujące się transportem zmarłych profesjonalnie, pośredniczą w kosztach, które należy ponieść w miejscu zgonu lub przebywania ciała. Mówimy tu o opłatach za chłodnie, wydanie ciała czy przewiezienie zwłok do prosektorium. Zdarza się również, że aby ciało zostało wydane, konieczne jest opłacenie kosztów leczenia, jeżeli osoba nie była ubezpieczona. Wydatki takie są bardzo zmienne i zależą od okoliczności śmierci oraz regionu z jakiego ciało jest sprowadzane.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, wyceniając usługę poza pozycjami stałymi takimi jak cena za kilometr, trumna, przygotowanie osoby zmarłej do pogrzebu, lutowanie trumny czy załatwienie formalności musimy w wycenie uwzględnić opłaty jakie będziemy musieli ponieść w miejscu odbioru zwłok lub urny.

Przeczytaj również:

Zadzwoń teraz

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.