transport zwłok 1

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę organizującą międzynarodowy transport zwłok.

Międzynarodowy transport zmarłych jest zadaniem skomplikowanym oraz złożonym, do którego kompleksowego wykonania niezbędne jest skorzystanie z wyspecjalizowanej w sprowadzaniu zwłok do Polski firmy. Zdarza się, że rodziny osób zmarłych za granicami, chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze, decydują się na załatwienie dokumentacji oraz innych formalności urzędowych samodzielnie. Takie kroki, często mogą doprowadzić do sytuacji w której pozyskane dokumenty okażą się niewystarczające do przewiezienia ciała przez granicę lub do późniejszego pochówku w Polsce, a jednocześnie czas oraz koszta wzrosną. Dlatego też, warto przed jakimkolwiek działaniem skonsultować się ze sprawdzoną firmą zajmującą się tego typu usługami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy wykonującej międzynarodowy transport zwłok? O co warto zapytać? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Sprowadzenie zwłok z zagranicy- Kompleksowość usługi.

transport zwłok
Sprowadzenie ciała osoby zmarłej z zagranicy do Polski jest dla każdego niezwykle trudnym doświadczeniem. W takiej sytuacji chcemy znaleźć kogoś, kto nam doradzi oraz przeprowadzi przez całą procedurę. Poszukując firmy zajmującej się transportem zwłok z zagranicy warto zadać pytanie czy świadczona usługa wykonana będzie kompleksowo oraz czy przedstawiciel firmy, załatwi za nas niezbędną dokumentacje. Pamiętać należy, że transport zwłok do Polski to nie tylko przewóz ale również formalności czy przygotowanie ciała na czas transportu oraz późniejszego pochówku w Polsce.

Transport zwłok z zagranicy do Polski wymaga doświadczenia.

Sprowadzenie trumny lub urny z zagranicy do Polski, jest zadaniem wymagającym wiedzy oraz doświadczenia. Niezależnie od tego jaką formę pochówku wybierzemy warto zwrócić uwagę, aby firma organizująca dla nas transport zwłok lub prochów do Polski posiadała niezbędne kwalifikacje. Kontaktując się z przedstawicielem wybranej przez nas firmy, warto zadać pytania o dokumenty jakie są niezbędne o wykonania usługi oraz jak będzie wyglądał cały proces. Taka rozmowa pozwoli nam wywnioskować czy rozmawiamy z doświadczoną osobą. Jest to o tyle ważne, że każdy kraj ma swoje przepisy i np. organizując Transport zwłok z Niemiec do Polski będziemy potrzebowali zupełnie innej dokumentacji niż realizując Transport zwłok na Ukrainę, która jest poza Unią Europejską i karawan musi przejść kontrole graniczną i celną.

Międzynarodowy transport zwłok- cennik

Niezależnie z jakich usług korzystamy na co dzień, zawsze chcemy znać całkowitą cenę jaką przyjdzie nam zapłacić za ich wykonanie. Nikt bowiem nie lubi być zaskoczony dodatkowymi kosztami po wykonanym zleceniu. Nie inaczej jest w przypadku sprowadzenia ciała lub prochów do Polski. Przedstawiciel firmy organizującej międzynarodowy transport zwłok podczas pierwszego kontaktu, powinien podać nam całkowity cennik kompleksowo wykonanej usługi. Jedynymi kosztami jakie może dodatkowo ponieść rodzina są koszta miejscowe tj. opłata za przechowanie ciała za granicą czy balsamacja. Opłaty te trzeba ustalić po kontakcie z pracownikami zagranicznego prosektorium. Wiele firm wykonujących międzynarodowy transport zwłok, posiada na swoich stronach internetowych cennik, jednak biorąc pod uwagę ilość zmiennych jakie składają się na sprowadzenie zwłok z zagranicy, ostateczna wycena usługi zawsze dokonywana jest indywidualnie.

Potrzebujesz pomocy?

Przeczytaj również:

Oceń usługę!
Call Now Button