Transport zwłok z Hamburga

Transport zwłok z Hamburga do Polski

Po wielu latach wykonywania usług związanych z przewozem zmarłych oraz urn z prochami do kraju, możemy powiedzieć, że to Hamburg jest jednym z kilku Niemieckich miast z których wykonaliśmy najwięcej usług sprowadzenia naszych obywateli do Polski. W przebiegu naszej wieloletniej działalności, transport zwłok z Hamburga stał się jedną z podstawowych usług, które wykonujemy każdego miesiąca.

Dlaczego właśnie Hamburg?

Hamburg jako portowe, rozwinięte, bogate i wielkie liczące 1.8 miliona mieszkańców miasto jest bardzo atrakcyjnym rynkiem pracy. Na uwagę zasługuję również fakt, że leży ono stosunkowo blisko naszej granicy, co spowodowało dużą migrację Polaków do tego właśnie miasta. W różnych źródłach można znaleźć różne szacunki ale mówi się, że w Hamburgu mieszka nawet 110 tys. Polaków. Nasi rodacy stanowią drugą pod względem liczebności grupę imigrantów, głównie są to imigranci ekonomiczni.

Zgony Polaków w Hamburgu

Opierając się na statystyce, w tak dużej Mniejszości Narodowej jaką stanowią Polacy w Hamburgu dochodzi do wielu zgonów. Okoliczności śmierci są różne, choroby, wypadki, śmierci naturalne czy samobójstwa ale niezależnie od tego jaka była przyczyna zgonu większość rodzin decyduje się na sprowadzenie zwłok z Hamburga do Polski. Zdarza się również, że bliscy osoby zmarłej zlecają kremacje w Niemczech, a do kraju przewożą urnę z prochami ale jest to zdecydowana rzadkość.

Sprowadzenie ciała lub prochów z Hamburga – co warto wiedzieć?

Podczas organizowania sprowadzenia osoby zmarłej z Hamburga, rodziny często stają przed dylematem trumna czy urna? Czy lepiej przetransportować trumnę z ciałem czy może skremować zwłoki, a do Polski przewieść urnę z prochami? Pomijając aspekty światopoglądowe, kulturowe czy religijne, decyzja taka często uwarunkowana jest kosztami. Wydawać by się mogło, że transport urny z Hamburga jest tańszym rozwiązaniem ale nie do końca tak jest. Podejmując taką decyzję warto zwrócić uwagę na całkowity koszt usługi, na który w przypadku kremacji zwłok składa się szereg usług wykonywanych w Niemczech, a są to m.in. przewóz do krematorium, trumna kremacyjna, urna oraz sama usługa kremacji, co biorąc pod uwagę ceny usług w Niemczech powoduje, że transport zwłok z Hamburga będzie tańszym rozwiązaniem.

Dokumentacja niezbędna do przewozu zmarłych

Zdarza się, że bliscy osób zmarłych zastanawiają się, czy dokumenty lepiej załatwić na własną rękę, czy zlecić firmie. I tutaj zdecydowanie zalecamy, zlecić kompleksową usługę wraz z dokumentacją niezbędną do sprowadzenia oraz późniejszego pochówku w Polsce, zakładowi pogrzebowemu organizującemu przewóz zmarłych z Hamburga. Biorąc pod uwagę złożoność usługi, powierzenie załatwienia wszelkiej dokumentacji firmie oszczędzi nam czas oraz nierzadko pieniądze, ponieważ zdarza się, że prosektorium w Hamburgu będzie naliczało opłaty za każdy dzień przechowania, co może kosztować 50-80 euro za dobę. Zlecenie takiej usługi da nam pewność, że wraz z trumną otrzymamy wszelkie niezbędne pozwolenia oraz dokumenty konieczne do pochowania ciała w Polsce.

Przeczytaj również:

5/5 - (3 głosy)
Call Now Button